• Ważne

• Zapraszamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. (adm)

• Nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych w SOSW w Lesku

• W dniu 14 czerwca 2023 r miała miejsce okoliczność oddania nowo wybudowanego  podjazdu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Lesku. Inwestycja została sfinansowana w ramach „ Programu wyrównywania różnic między regionami III” współfinansowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Powiat Leski, który jest organem prowadzącym.

Nowy podjazd został wybudowany w miejsce starego, który na skutek wieloletniej eksploatacji musiał być rozebrany. Nowa inwestycja  umożliwi bezpieczną komunikację i przemieszczanie się w obrębie placówki. Jest niezbędnym elementem wyposażenia Ośrodka, który na co dzień zajmuje się edukacją i usprawnianiem osób niepełnosprawnych intelektualnie, często z niepełnosprawnościami ruchowymi. Użytkowanie podjazdu  jest nie do przecenienia. Przyczyni się w dłuższej perspektywie do rozwijania zaradności życiowej, samodzielności, kształtowania się świadomości sprawczości  naszych podopiecznych , co stanowić będzie w przyszłości o powodzeniu podejmowanych przez nich zadań .(MK)

• Życzenia wakacyjne!

BEZPIECZNE WAKACJE” – Gmina Smyków

Z okazji zakończenia roku szkolnego
              wszystkim nauczycielom, Pracownikom,
              Rodzicom składam najserdeczniejsze
              podziękowania za całoroczną współpracę
              i życzę, by okres wakacyjny był czasem

odpoczynku i radości.

Uczniom życzę bezpiecznych
              i słonecznych wakacji, interesujących
              podróży, niezapomnianych wrażeń,

uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego

powrotu do szkoły
              Dyrektor SOSW w Lesku

– Monika Kruk

• Mobilne Laboratoria

• 22 czerwca gościliśmy w naszym Ośrodku Mobilne Laboratoria Przyszłości. Edukatorzy zrobili dla naszych uczniów pokaz wydruku drukarki 3D. Uczniowie zapoznali się również z możliwościami  gry Minectaft Education, rysowali długopisami 3D, sterowali robotami. A co się działo w trakcie spotkania- poniżej. Dziękujemy Edukatorom za świetne zajęcia- zapraszamy w przyszłym roku.(adm)

• Samarytanie z Markowej

• 20 czerwca  spotkaliśmy się z Ks. Maciejem, aby porozmawiać o bohaterstwie rodziny Ulmów. Na początku Julita Strzempka, uczennica klasy III Przysposabiającej do Pracy przedstawiła przygotowaną przez Julię Ziobrowską, również uczennicę  z klasy III, prezentację przybliżającą niezwykłą rodzinę z podkarpacia. Wystawę poświęconą Ulmom przygotowała P. Joanna Sidorska- Miniak- można ją ogladać  w Ośrodku do września.Ponizej krótka fotorelacja.(adm)

• Wizyta u Pana Starosty

• 15 czerwca nasi uczniowie odwiedzili Starostwo Powiatowe w Lesku. Spotkali się z Panem Starostą Andrzejem  Olesiukiem. Zapoznali się ze specyfiką pracy w urzędzie jako instytucji użyteczności publicznej. Pan Starosta wręczył list gratulacyjny za organizację Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku miał charakter pikniku rodzinnego i odbył się 13 czerwca w zagrodzie edukacyjnej  Państwa Kuszów w Bóbrce.(MK)

• Z ostatniej chwili.....

• Pracownicy Poczty w Lesku podarowali naszym uczniom artykuły szkolne, zabawki i słodycze uzyskane z przeprowadzonej zbiórki.

Bardzo dziękujemy za pamięć i serce.(MK)

• Słodki dzień

• W środę 24 maja uczniowie SOSW w Lesku wybrali się do "słodkiego domku" w Lesku na słodki poczęstunek. Była to nagroda za udział w szkolnym konkursie plastyczno - fotograficznym zorganizowanym w ramach Światowego Dnia Ziemi.

Fundatorem słodkiej nagrody było Stowarzyszenie "Ciepły Wiatr".(JP)

• Prace w ogrodzie

• 19 maja (piątek) w ogrodzie przy SOSW w Lesku zebrali się przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele z Ośrodka oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Lesku z panią profesor Katarzyną Wermińską. Mimo braku słońca praca szła pełną parą. Zasadziliśmy kwiaty w skrzynkach i doniczkach, przycięliśmy krzewy. Po skończonej pracy w ogrodzie wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek: kawę, herbatę i rogaliki.(JP)

• Konkurs plastyczno – fotograficzny.

• W ramach Światowego Dnia Ziemi SOSW w Lesku zorganizowało szkolny konkurs plastyczno-fotograficzny. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną z materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo mieli pokazać na zdjęciach jak dbają o środowisko segregując śmieciw szkole. Uczniowie wykazali się ogromną  wyobraźnią wykonując prace płaskie oraz przestrzenne. 17.05.2023 (środa) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, a oto jego wyniki:
              - Najmłodsza grupa:
              I miejsce ex aequo: grupa I, grupa II „Bąbelki”
              Wyróżnienie: Oliwer Polański grupa „0”
              - Szkoła Podstawowa:
              I miejsce ex aequo: klasa III, klasa VIII
              Wyróżnienie za pracę indywidualną: Malwina Pająk, Jakub Lorenc, Mateusz Wrona
              - Szkoła Przysposabiająca do Pracy:
              I miejsce ex aequo: klasa I, klasa III