Strona główna

    • Zaproszenie na jubileusz

      Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 55- lecia Ośrodka. W programie: 10.00- Msza Święta w Kościele Nawiedzenia NMP w Lesku 11.00- Przejście do Bieszczadzkiego Domu Kultury
      Czytaj więcej
    • Piknik rodzinny

      7 czerwca odbył się piknik rodzinny, na którym oprócz występów artystycznych uczniów zorganizowane zostały liczne atrakcje dla dzieci i ich rodziców.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.(adm)
      Czytaj więcej
    • Podkarpacki Miting Lekkoatletyczny- Frysztak

      We środę 22 maja uczniowie SOSW w Lesku w składzie: Karolina Bańczak, Szymon Biodrowicz, Daniel Lesiak, Julita Strzempka, Damian Wątor udali się do Frysztaka na Podkarpacki Miting Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Każdy z zawodników mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach. W przyjaznej atmosferze rywalizacji nasi uczniowie poprawiali swoje życiówki co przełożyło się na osiągnięte wyniki. Dwukrotna medalistka Julita złoto w biegu na 100 m i br
      Czytaj więcej
    • Spotkania z Polską

      W cyklu Spotkań z Polską uczniowie uczestniczyli w akademii z okazji obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja oraz Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. (adm)
      Czytaj więcej
    • Przedświąteczne spacery

      W ostatnim tygodniu wychowankowie internatu zostali aktywnie wprowadzani w nastrój oczekiwania zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przy współpracy obu grup w atmosferze ciepła i wsparcia czerpali radość ze wspólnej zabawy oraz kształtowali postawę szacunku do tradycji.(MM)
      Czytaj więcej
    • Wizyta w LO w Lesku

      20 marca nasi uczniowie gościli w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku w ramach Dnia Osób z Zespołem Downa. Wspólnie uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach wokalano- tanecznych oraz oglądaliśmy solowy występ naszej uczennicy Oliwii Bąbel. Uczniowie kl.II LO zaprosili nas na eksperymenty chemiczne . Każdy mógł wykonać proste doświadczenia z ogólnie dostępnych produktów spożywczych i chemii gospodarczej .
      Czytaj więcej
    • Dzień Kolorowej Skarpetki

      21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa i naweiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Święto obchodzone jest od 2005 roku, a jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie. Na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększanie świadomości ludzi, propagowanie praw osób z zespołem Downa.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • I miejsce "Wymarzony trójkołowiec"

            Z ogromną radością informujemy, że nasz przedszkolak - Przemysław Taraciński zdobył pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. "Moja miejscowość, mój region - przestrzeń dla aktywności fizycznej". Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne Nr 38 w Rzeszowie. Celem konkursu było promowanie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i rozwijanie zainteresowań sportowych i ruchowych dzieci. Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia i serdecznie gratulujemy naszemu laureatowi. Jego osiągnięcie jest inspiracją dla wszystkich i pokazuje, że mimo codziennych wyzwań można spełniać marzenia .

          • Sensoryczne odkrycia na świeżym powietrzu

            Dzieci z naszej szkoły wykorzystując piękną pogodę uczestniczyły w lekcji na świeżym powietrzu, podczas której poznawały przyrodę wszystkimi zmysłami. Uczniowie obserwowali rośliny, dotykali trawy, liści i kwiatów oraz poznawali ich zapachy. Była to doskonała okazja do rozwijania percepcji sensorycznej, ciekawości poznawczej oraz uważności na otaczający świat. Kontakt z naturą dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i radości. Był to czas pełen odkryć, zabawy i nauki. (A.K)

          • Tydzień dla bezpieczeństwa

            W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w naszej szkole zrealizowano szereg działań mających na celu kształtowanie właściwych postaw oraz zwiększanie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa. Odbyły się spotkania z policjantami, podczas których uczniowie mieli okazję poznać zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego, w ruchu drogowym oraz podczas wypoczynku. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania dzieci i dzielili się praktycznymi wskazówkami. W klasach przeprowadzono pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w domu, w Internecie oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusjach i dzielili się własnymi doświadczeniami. Dodatkowo dzieci oglądały filmy edukacyjne poświęcone tematyce bezpieczeństwa, które w ciekawy i przystępny sposób utrwalały omawiane zagadnienia. Najmłodsi uczniowie wykonywali także prace plastyczne i kolor

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 673846