Aktualności
"Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze".
Zabawa Andrzejkowa w naszym Ośrodku to już coroczna tradycja. Zostały przygotowane liczne wróżby, zabawa, tańce oraz pięknie przystrojona sala. Zabawa miała na celu zintegrowanie wszystkich dzieci oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając dzieciom wielu miłych wrażeń.(KDż)
112
Każdy lubi misie
W dniu 25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia. Święto jest bardzo sympatyczne, ponieważ pluszak bywa przyjacielem dziecka. Kojarzy nam się z opiekuńczością, miłością i ciepłem. Z okazji tego święta w naszym Ośrodku zorganizowano fotobudkę, aby ujrzeć szerokie uśmiechy naszych wychowanków. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodziutkie Lubisie oraz karty pracy z wizerunkiem misia.(MW)
Dzień kredki
Przedszkolaki zainicjowały wspólne świętowanie, nudy nie było.W tym dniu kredka znajdowała się w centrum uwagi. Na początku dzieci wysłuchały piosenki pt."Kredki", a następnie układały "kolorowe" sekwencje z kredek. Wykazały się znajomością kolorów oraz ćwiczyły liczenie. W dalszej części świętowania, przedszkolaki w asyście dużej kredki odwiedzały poszczególne klasy. Wspólnie podejmowały zadania, np.układały hasło z rozsypanki literowej. Na zakończenie każdy otrzymał kredkę i pozował do pamiątkowego zdjęcia.To nietypowe święto było okazją do integracji grup.(MW)
Z życia przedszkola
Nasze przedszkolaki chętnie korzystają z codziennych spacerów. Dzieci obserwują okolice w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę oraz poznają gatunki drzew, owoce i liście. Mnóstwo radości dostarczają momenty chodzenia po liściach. Słuchanie szelestu liści pozytywnie wpływa na stymulowanie zmysłu słuchu.Spacery są okazją do zbierania darów jesieni, które posłużyły do różnych prac plastycznych i zabaw.(MW)
Z ostatniej chwili...
Nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji "Szkoła do hymnu". W tegorocznym przedsięwzięciu zainicjowanym przez MEiN wzięło udział 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz około 260 placówek polonijnych z różnych stron świata.(adm)
Rozwijanie zainteresowań czytelniczych
Pod wpływem udziału w projekcie " Cała Polska czyta dzieciom" jeden z naszych internatowych czytelników ma już swoją kartę biblioteczną i został czytelnikiem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Lesku
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Hallo World Day zachęca nas do życzliwości wobec innych, rozwiązywania problemów i sporów w sposób pokojowy.
Co to jest "życzliwość'?
Życzliwość to przyjazne usposobienie. Cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i gotów jest działać w tym celu, aby działo im się dobrze. Jedna z cnót społecznych, która wyraża się w postawie, czynach i słowach, wobec drugiego człowieka lub ludzkiej wspólnoty. Wikipedia(adm)
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada jest dniem, w którym pamiętamy o uchwaleniu Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku, a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. Celem tych dokumentów jest zapewnienie dzieciom jak najlepszej ochrony i opieki.
Podczas zajęć świetlicowych nasi wychowankowie przygotowali w formie obrazkowej zestaw głównych praw dzieci.(admin)
Jak to dawniej bywało....
Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, którą odwiedziliśmy na początku listopada, to miejsce magiczne. W jednej chwili przenieśliśmy się w dawne czasy , słuchając opowieści dziadka o starej szkole, w której się uczył i o starych mistrzach - garncarzach, kowalach, których w obecnych czasach ze świecą szukać.
Wybornie smakowały własnoręcznie upieczone proziaki, a pięknie napisaną kartką można się pochwalić przed całą rodziną i znajomymi.
Pani Magdzie i panu Januszowi Demkowiczom oraz paniom instruktorkom dziękujemy z całego serca za czas spędzony w ich starej szkole.(HO)
Godzina 11.11
O tej godzinie 10-go listopada w uroczystych nastrojach przystąpiliśmy do odśpiewania Hymnu Polskiego, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu 2021".(adm)
Po tym wydarzeniu część uczniów z klasy III Przysposabiającej do Pracy odwiedziła pamiątkowy kamień postawiony na terenie leskich źródełek po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego w 1935r.
Wreszcie nastał ten dzień...
i... tak -10 października do naszej społeczności szkolnej dołączyli nowi uczniowie i przedszkolaczek, a raczej przedszkolaczka. Po obejrzeniu inscenizacji bajki "O złotej rybce", dyrektor Ośrodka -Pani Monika Kruk uroczyście dokonała aktu pasowania na ucznia i przedszkolaka. Chociaż ołówek był duży, to nikt się go nie przestraszył, ale nawet dzielnie każdy nadstawił swoje ramię.
Jest takie miejsce- Polska
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości -8 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii z cyklu Spotkań z Polską. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego, związanego z historią Ojczyzny chętnie rozwiązywali krzyżówki, diagramy i inne zagadki rysunkowe. Dla młodszych przygotowano również książeczki czytania uczestniczącego.
#SzkołaPamięta
Otrzymaliśmy dyplom za udział w akcji związanej z działaniami upamiętniającymi tj.odwiedzanie miejsc pamięci, porządkowanie grobów, palenie zniczy i wspominanie osób ważnych dla danej wspólnoty.(adm)
Zaduszki
W Dzień Zaduszny - 2 listopada nasze przedszkolaki wybrały się na Cmentarz Wojskowy. Korzystając z jesiennej pogody dzieci spacerowały, oglądały przystrojone groby oraz zapaliły znicze.(MW)
Szkoła do hymnu 2021
Poraz kolejny Ośrodek bierze udział w akcji "Szkoła do Hymnu. Już w środę 10 listopada odśpiewamy hymn.
Zmiana numeru telefonu zaufania!
Od 1 listopada nastapiła zmiana numeru telefonu ogólnoloploskiej infolinii dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów -POMAGAMY.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka ma obecnie numer
800 12 12 12
To bezpłatny numer pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne objęte dyskrecją i anonimowością.
Czas pamiętania!
Uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lesku kilkakrotnie w ciągu roku odwiedzają cmentarz wojskowy w Lesku. Najważniejszy jest zawsze Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.Mając pod opieką jedną z mogił - z pomocą nauczycieli porządkują ją, a potemw zadumie, przy zapalonym zniczu, odmawiają krótką modlitwę za tych, którzy "za życia skłóceni, śmiercią pogodzeni, razem złożyli tu kości." Warto przypomnieć, że historię tego wyjątkowego miejsca przybliżył uczniom pan Stanisław Maciela, jego wieloletni kustosz. (HF-O)
Dzień Pieczonego Ziemniaka …i…pieczonej pianki
… Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owoce również nie były smaczne. Rozgniewany król kazał roślinę wyrwać
z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka potocznie zwanego kartoflem….
Alarm i ewakuacja!
27 października w Ośrodku odbyły się ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji. Tydzień przed przeprowadzeniem ćwiczeń wszyscy pracownicy zapoznali się z ich procedurą. W wyznaczonym dniu na określony sygnał dźwiękowy wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i opiekunami oraz pozostali pracownicy Ośrodka spokojnie opuścili budynek. Na miejscu wyznaczonej zbórki została sprawdzona obecność z "uratowanych dzienników", a po ustaleniu braku "rannych" i oględzinach budynku - obserwujący strażacy stwierdzili poprawność ewakuacji. W dobrych nastrojach po udanych ćwiczeniach wszyscy mogli powrócić do swoich zajęć.(adm)
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 557544