• W ostatnim tygodniu wychowankowie internatu zostali aktywnie wprowadzani w nastrój oczekiwania zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przy współpracy obu grup w atmosferze ciepła i wsparcia czerpali radość ze wspólnej zabawy oraz kształtowali postawę szacunku do tradycji.(MM)
      • W dniach 22-23.03.2024r. uczestniczymy w V Leskim Jarmarku Wielkanocnym. Zapraszamy do naszego stoiska(adm)
      • 20 marca nasi uczniowie gościli w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku w ramach Dnia Osób z Zespołem Downa. Wspólnie uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach wokalano- tanecznych oraz oglądaliśmy solowy występ naszej uczennicy Oliwii Bąbel. Uczniowie kl.II LO zaprosili nas na eksperymenty chemiczne . Każdy mógł wykonać proste doświadczenia z ogólnie dostępnych produktów spożywczych i chemii gospodarczej .
      • 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa i naweiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa.

Święto obchodzone jest od 2005 roku, a jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie. Na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększanie świadomości ludzi, propagowanie praw osób z zespołem Downa.

• 250 lat Komisji Edukacji Narodowej i Pasowanie na Przedszkolaka i Ucznia

W podniosłej atmosferze z udziałem władz powiatowych, uczciliśmy rocznicę powstania KEN. Julita przedstawiła przygotowaną przez siebie i Julkę prezentację, a przedszkolaki i grupa taneczna wykonali barwne układy taneczne. Punktem kulminacyjnym było pasowanie na Przedszkolaka i przyjęcie nowych uczniów. Uroczyste ślubowanie połączone było z otrzęsinami, które każdy nowo przyjęty zdał na pięć!(adm)

• Koncertowo!

10 października gościliśmy pana Jacka Albina Ostrowskiego z koncertem gitarowym. Utwory klasyczne na gitarę przeplatane były opowieściami o historii instrumentu.(adm)

• A My do Fiku Miku!

Mieliśmy okazję odwiedzić, nowe miejsce na świetna zabawę, sale zabaw FIKU-MIKU w Lesku. Miejsce sprzyjające bezpiecznej zabawie w miłej, życzliwej atmosferze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, są atrakcje dla większych i mniejszych dzieci oraz rodziców. Bardzo dziękujemy P. Irenie i Tomaszowi Wojcieszak za miłe, ciepłe przyjęcie. Na pewno jeszcze raz Was odwiedzimy.(AG)

• #Sprzątamy dla Polski

4 października w ramach IV Edycji #Sprzątamy dla Polski wyposażeni w rękawiczki i worki ruszyliśmy porządkować okolice szkoły i osiedla Smolki. W akcji uczestniczyło 30 osób- uczniowie i opiekunowie. Zebralismy 5 worków śmieci segregowanych i 10 zmieszanych.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Święto w naszym kraju ma ponad 20-letnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. W tym roku grupa internatowa włączyła się w aktywny sposób w promowanie idei głośnego czytania. Udaliśmy się na spotkanie do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesku, aby pokazać naszym wychowankom szeroki wachlarz literatury – opowiadania, bajki, wiersze, komiksy a nawet audiobooki. Każda z nich z inną fakturą, rodzajem ilustracji czy w innym formacie. Na zakończenie zaprezentowano Kamishibai– obrazkowy teatr ilustracji, wywodzący się z tradycji japońskiej– jest to sztuka opowiadania historii za pomocą

• Żegnaj lato na rok..

22 września żegnaliśmy lato. Panie- Magdalena Kieras, Agnieszka Gołabiewska i Barbara Orynicz przygotowały zabawy muzyczno- ruchowe, sensoryczne oraz sprawnociowe: szukanie jabłek w ogrodzie szkolnym, pudełko sensoryczne, pt."Smakujemy lato", zabawy z chustą animacyjną i gumą sesnsoryczną - do piosenek o lecie.

• Teatr Lalek Pinokio

15 września odwiedził naszych uczniów teatr lalek ze spektaklem "Wesoła szkoła". Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.(adm)

• Relacja z akcji Sprzątania świata

13 września uczniowie i nauczuciele poraz kolejny przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". W tym roku odbywała się ona pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły oraz teren osiedla Smolki. Czynny udział w akcji dał dzieciom do zrozumienia, że należ dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

• Projekt OSEHero

W zeszłym roku szkolnym braliśmy udział w projekcje NASK- OSEHero w ramach, którego nauczyciele mogli dowiedzieć się więcej o cyberbezpieczeństwie i przekazywać tę wiedzę uczniom, rodzicom i innym nauczycielom. Podsumowaniem projektu był Zlot OSEHero w Warszawie.

Podczas pierwszego dnia spotkania były zorganizowane m.in. zajęcia teambuildingowe (miło być w drużynie, która pierwsza odkodowała swoje hasło), warsztaty Centrum Nauki kopernik "Energia prawdziwie zielona - to jaka?". Na koniec dnia zwiedzalismy kopernikowską wystawę "Przyszłość jest dziś".

• Laboratoria startują!

Rozpoczęliśmy rok szkolny od pleneru fotograficznego. Uczniowie robili zdjęcia aparatem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości. Wkrótce będzie zorganizowana wystawa zdjęć, na którą zaprosimy.(adm)

• Talenciaki!!!

Drodzy Rodzice i Sympatycy naszego Ośrodka- 1 września rusza ponownie akcja Lidla "Szkoły pełne talentów". Za zakupy zrobione w Lidlu można odebrać Talenciaki i przekazać je na dowolną szkołę. My również, jak w ubiegłym roku, liczymy na Wasze wsparcie.

Za Talenciaki możemy zdobyć dla naszych uczniów ciekawe nagrody. W Ośrodku i w leskich przedszkolach oraz w żłobku znajdują się skrzynki na Talenciaki. Liczymy na Was! (adm)