• W ostatnim tygodniu wychowankowie internatu zostali aktywnie wprowadzani w nastrój oczekiwania zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przy współpracy obu grup w atmosferze ciepła i wsparcia czerpali radość ze wspólnej zabawy oraz kształtowali postawę szacunku do tradycji.(MM)
      • W dniach 22-23.03.2024r. uczestniczymy w V Leskim Jarmarku Wielkanocnym. Zapraszamy do naszego stoiska(adm)
      • 20 marca nasi uczniowie gościli w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku w ramach Dnia Osób z Zespołem Downa. Wspólnie uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach wokalano- tanecznych oraz oglądaliśmy solowy występ naszej uczennicy Oliwii Bąbel. Uczniowie kl.II LO zaprosili nas na eksperymenty chemiczne . Każdy mógł wykonać proste doświadczenia z ogólnie dostępnych produktów spożywczych i chemii gospodarczej .
      • 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa i naweiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa.

Święto obchodzone jest od 2005 roku, a jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie. Na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększanie świadomości ludzi, propagowanie praw osób z zespołem Downa.

• Ważne

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. (adm)

• Nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych w SOSW w Lesku

W dniu 14 czerwca 2023 r miała miejsce okoliczność oddania nowo wybudowanego podjazdu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Lesku. Inwestycja została sfinansowana w ramach „ Programu wyrównywania różnic między regionami III” współfinansowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Powiat Leski, który jest organem prowadzącym.

• Życzenia wakacyjne!

BEZPIECZNE WAKACJE” – Gmina Smyków

Z okazji zakończenia roku szkolnego
              wszystkim nauczycielom, Pracownikom,
              Rodzicom składam najserdeczniejsze
              podziękowania za całoroczną współpracę
              i życzę, by okres wakacyjny był czasem

odpoczynku i radości.

Uczniom życzę bezpiecznych
              i słonecznych wakacji, interesujących
              podróży, niezapomnianych wrażeń,

• Mobilne Laboratoria

22 czerwca gościliśmy w naszym Ośrodku Mobilne Laboratoria Przyszłości. Edukatorzy zrobili dla naszych uczniów pokaz wydruku drukarki 3D. Uczniowie zapoznali się również z możliwościami gry Minectaft Education, rysowali długopisami 3D, sterowali robotami. A co się działo w trakcie spotkania- poniżej. Dziękujemy Edukatorom za świetne zajęcia- zapraszamy w przyszłym roku.(adm)

• Samarytanie z Markowej

20 czerwca spotkaliśmy się z Ks. Maciejem, aby porozmawiać o bohaterstwie rodziny Ulmów. Na początku Julita Strzempka, uczennica klasy III Przysposabiającej do Pracy przedstawiła przygotowaną przez Julię Ziobrowską, również uczennicę z klasy III, prezentację przybliżającą niezwykłą rodzinę z podkarpacia. Wystawę poświęconą Ulmom przygotowała P. Joanna Sidorska- Miniak- można ją ogladać w Ośrodku do września.Ponizej krótka fotorelacja.(adm)

• Wizyta u Pana Starosty

15 czerwca nasi uczniowie odwiedzili Starostwo Powiatowe w Lesku. Spotkali się z Panem Starostą Andrzejem Olesiukiem. Zapoznali się ze specyfiką pracy w urzędzie jako instytucji użyteczności publicznej. Pan Starosta wręczył list gratulacyjny za organizację Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku miał charakter pikniku rodzinnego i odbył się 13 czerwca w zagrodzie edukacyjnej Państwa Kuszów w Bóbrce.(MK)

• Z ostatniej chwili.....

Pracownicy Poczty w Lesku podarowali naszym uczniom artykuły szkolne, zabawki i słodycze uzyskane z przeprowadzonej zbiórki.

Bardzo dziękujemy za pamięć i serce.(MK)

• Słodki dzień

W środę 24 maja uczniowie SOSW w Lesku wybrali się do "słodkiego domku" w Lesku na słodki poczęstunek. Była to nagroda za udział w szkolnym konkursie plastyczno - fotograficznym zorganizowanym w ramach Światowego Dnia Ziemi.

Fundatorem słodkiej nagrody było Stowarzyszenie "Ciepły Wiatr".(JP)

• Prace w ogrodzie

19 maja (piątek) w ogrodzie przy SOSW w Lesku zebrali się przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele z Ośrodka oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Lesku z panią profesor Katarzyną Wermińską. Mimo braku słońca praca szła pełną parą. Zasadziliśmy kwiaty w skrzynkach i doniczkach, przycięliśmy krzewy. Po skończonej pracy w ogrodzie wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek: kawę, herbatę i rogaliki.(JP)

• Konkurs plastyczno – fotograficzny.

W ramach Światowego Dnia Ziemi SOSW w Lesku zorganizowało szkolny konkurs plastyczno-fotograficzny. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną z materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo mieli pokazać na zdjęciach jak dbają o środowisko segregując śmieciw szkole. Uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią wykonując prace płaskie oraz przestrzenne. 17.05.2023 (środa) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, a oto jego wyniki:
              - Najmłodsza grupa:
              I miejsce ex aequo: grupa I, grupa II „Bąbelki”
              Wyróżnienie: Oliwer Polański grupa „0”
              - Szkoła Podstawowa:
              I miejsce ex aequo: klasa III, klasa VIII
              Wyróżnienie za pracę indywidualną: Malwina Pająk, Jakub Lorenc, Mateusz Wrona
              - Szkoła Przysposabiająca do Pracy:
              I miejsce ex aequo: klasa I, klasa III