Aktualności
Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Polska -Stalowa Wola
W XV Podkarpackim Mitingu brało udział 27 ekip z województwa podkarpackiego. Nasi zawodnicy startowali w następujących kategoriach:
Damian Wątor: rzut piłeczką- 2 miejsce; skok w dal - 3 miejsce
Szymon Biodrowicz: skok w dal - 1 miejsce; rzut piłeczką - 3 miejsce
Julita Strzempka: rzut piłeczką - 3 miejsce; bieg 1x 100m - 3 miejsce
Sobota z Panem Poetą
4 czerwca, w sobotę Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedził Pan Poeta. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI.
Pan Poeta przyjechał z Warszawy z bohaterami swoich książek m.in. „Sową co bałagan ma w porządku”, „Wróblem co oćwierkał sąsiadów”, z wielkimi walizami różnych strojów dla „Kaczki co przebrała miarkę”, ze zdrową żywnością dla Kury i z piórami dla Pawia. Dla wszystkich dużych i małych wiele radości i mądrych rad. Naszym uczniom najbardziej przypadł do gustu „Paw co ogon miał z przyjaźni” i w tej książce Pan Poeta wpisał dedykację dla całej klasy. Panią Majkę i mamę Filipa najbardziej rozśmieszyła „ Kura co była na diecie”.
Konferencja Edukacyjna INNOWACJE W EDUKACJI
W związku z realizowaniem przez nasz Ośrodek projektu Laboratoria Przyszłości dwie nauczycielki uczestniczyły w konferencji dotyczącej zastosowania nowych technoligii w edukacji. Prelekcje i warsztaty pokazały w syntetyczny sposób możliwości wykorzystania , drukarek 3D, długopisów 3D, ekranów dotykowych i innych narzędzi TIK Podczas Konferencji odbędą się m.in. warsztaty dla dyrektorów i nauczycieli oraz lekcje dla uczniów prowadzone przez nauczycieli wykorzystujących nowoczesne narzędzia TIK w swojej pracy.(adm)
Wycieczka do Foresterium w Zagórzu
2 czerwca mieliśmy okazję zwiedzić Foresterium i ruiny klasztoru Karmelitów Bosych Zagórzu. Pracownicy Centrum Kultury w przystępny sposób przybliżyli dzieciom niezwykłą historię tego miejsca. Urządzone w nowoczesne ekrany z ruchomymi obrazami, stanowiskami z goglami VR,w kórych mogliśmy wybrać się w na wirtualny spacer po ruinach, zwiedzić podziemia klasztoru, poznać historię- stanowiło niezwykłą atrakcję nie tylko dla naszych uczniów. ale i dla nas samych.(adm)
Medale
W środę 1 czerwca na stadionie miejskim w Lesku odbyły się XVI Biegi im. Jana Pawła II. Nasz Ośrodek reprezentowali: Karolina, Szymon, Patryk, Damian i Rafał który po raz pierwszy brał udział w zawodach. Po zaciętej rywalizacji w swojej kategorii na pierwszym miejscu uplasowała się Karolina przed Damianem i Patrykiem. Uczestnicy biegu za swój start zostali nagrodzeni medalami, nagrodami rzeczowymi i gromkimi brawami. Wszyscy Jesteście Zwycięzcami.(RN)
Kawiarenka pod Lasem
"Kawiarenka pod Lasem": Kawa i ciastko 5 zł - Zapraszamy!
O projekcie tutaj
Zbieram to w szkole
Ośrodek dołączył do akcji "Zbieram to w szkole", której celem jest zbieranie surowców wtórnych i niepotrzebnych rzeczy jako "pomocy bez pieniędzy". Oprócz walorów ekologiczncznych, dzięki zbiórce jest niesiona pomoc biedniejszym krajom w Afryce, azji, Ameryce Łacińskiej. Projekt jest programem partnerskim, dla każdej darowizny są przewidziane wymienialne na nagrody punkty.
Dla dzieci małych i dużych
Dzisiaj Święto wszystkich Dzieci
Niech Wam słońce pięknie świeci!
Międzynarodowa Konferencja „Autyzm. Ewolucja” Warszawa 21.-23.05. 2022 Fundacja „Prodeste” i Fundacja „ALEklasa”
3 dni owocne w nową wiedzę i nowe zestawy książek, spotkania z ciekawymi ludźmi, najróżniejsze spotkania, dyskusje i wymiana doświadczeń.
3 warsztaty, 3 spotkania autorskie, 26 wykładów i panel dyskusyjny z prof. Tonnym Attwoodem, psychologiem klinicznym, badaczem specjalizującym się w tematyce autyzmu oraz samorzecznikami. Transkulturowa dyskusja o potrzebach osób w spektrum
i przemocy względem nich. Wydarzenia prowadzone przez samorzecznków, specjalistów, lekarzy psychiatrów, neurologów, psychologów, pedagogów, rodziców, a nawet dziadków.
Żakinada 2022
Tematem przewodnim Żakinady była legenda o czarnej damie z leskiego zamku. Według legendy po śmierci swojego męża z rodu Kmitów - wdowa ślubowała, że nigdy więcej nie wyjdzie za mąż i będzie nosić do końca swojego życia żałobę. Mieszkała wówczas (XV w.) w zamku Sobień, odległym o kilka kilometrów od Leska i połączonym z tamtejszym zamkiem podziemnym przejściem. Można ją, a raczej jej ducha- zobaczyć na Zamku w Lesku, pojawiającego się, jako zwiewna postać dziewczyny w czarnej sukni z welonem. I tak dzisiaj po wielkich przygotowaniach- szyciu i przymiarkach, nasi uczniowie zaprezentowali swoje kreacje podczas przemarszu ulicami miasta. Poświęcenie maszyny do szycia(odmówiła na koniec posłuszeństwa) na pewno się opłacało- wiele osób podziwiało kostiumy i rekwizyty naszych uczniów i opiekunów.(adm)
Najpiękniejsze święto w roku
26 maja dla każdego z nas jest szczególną datą - pamiętamy wtedy o swoich mamach. Nic więc dziwnego, że w naszej szkole obchodziliśmy ten dzień w podniosłej atmosferze, w radości, uśmiechu i łez wzruszeń. Występ przedszkolaków zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy przy piosenkach ruchowych, a teatrzyk kukiełkowy pokazał aktorskie umiejętności starszych kolegów.
Internetowa platforma specjalistyczno- doradcza
Platforma powstała w ramach programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Celem programu jest pomoc w zwalczaniu skutków pandemii COVID-19, "poprzez przeprowadzenie badań naukowych, mających na celu pogłębioną diagnozę i wzmocnienie dobrostanu psychicznego uczestników procesu kształcenia na poziomie szkolnictwa podstawowego i ponadpodstawowego."
Spotkanie z lasem
czyli warsztaty edukacyjne z Panią Agnieszką Groń- edukatorką Nadleśnictwa Lesko.
19 maja uczniowie naszego Ośrodka mieli okazję poznania fauny i flory dominującej w leskich lasach. Doznań sensorycznych dostarczyły eksponaty przywiezione przez Panią Agnieszkę- dzieci mogły je oglądać dotykać i wąchać.
Integracyjne Warsztaty Artystyczne "Wiosenne Pejzaże"
W rozwoju i rehabilitacji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi niebywałe znaczenie mają podejmowane przez nich różnorodne formy kreatywności. Wytwory artystyczne stanowią nie tylko formę komunikacji, ale są także pozytywnym wzmocnieniem, źródłem natychmiastowej i bezpośredniej przyjemności.
"Za życiem"
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesku pełniący funkcję Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego, po raz kolejny realizuje rządowy program "Za życiem". Celem programu jest zapewnienie dziecku niepełnosprawnemu i zagrożonemu niepełnosprawnością oraz jego rodzinie dostępu do interdyscyplinarnej specjalistycznej opieki.
Polska w VR
W tym roku obchody świąt majowych w naszym Ośrodku miały niecodzienny charakter. Uczniowie podczas spotkania szkolnego wykonywali ćwiczenia i zadania związane z ojczyzną w wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli Oculus Quest 2 będących na wyposażeniu Laboratoriów Przyszłości,(adm)
Więcej zdjęć i film z wydarzenia wkrótce
Oko w oko... czyli teatrzyk odlotowy
Nasze Panie "od teatru" przygotowały dla uczniów spotkanie ze znanymi wierszami w formie recytowanej, śpiewanej i kamishibai.(adm)
4
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 538174